“TEMEL İSLAM BİLİMLERİNE GİRİŞ” Çevrimiçi Akademi Okulu

 

 

 

 

 

Program ZOOM üzerinden online olarak yapılacaktır.

İLSAM tarafından düzenlenen Akademi Okulu Programı başta ilahiyat olmak üzere ilgili sosyal bilim alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini sürdüren ve ilahiyat çalışmalarına ilgi duyan kişilerin katılımıyla gerçekleşecektir.

İLSAM “Temel İslam Bilimlerine Giriş” online akademi okulu programını başarıyla tamamlayan kişilere İLSAM onaylı akademi okulu katılım sertifikası verilecektir.

Online Akademi Okulu programının yürütülmesinde Google Drive, G-Mail ve Zoom programları kullanımı gereklidir. Katılımcılar ve sorumlu arasındaki iletişim e-posta kanalıyla sağlanacak ve herhangi bir uzlaşmazlıkta yazılı metinler üzerinden değerlendirme yapılacaktır.

Online Akademi Okulu programı katılımcıların Temel İslam Bilimleri alanındaki çalışmalar hakkında temel bilgi gereksinimlerini karşılamak, katılımcılara bu alanlara dair bir öngörü oluşturmak ve akademik araştırma, yazma, sunum becerilerini geliştirmek amacıyla gerçekleştirilir.

EĞİTİM İÇERİĞİ

‘Temel İslam Bilimlerine Giriş’ eğitim programında, Kelam, Tefsir, Hadis, İslam Hukuku, Tasavvuf- Mezhepler Tarihi temel alanlarında katılımcılara genel bir perspektif sunulacaktır.

STAJ TARİHİ

2- 9 ARALIK (SEMİNERLER)

16- 23 ARALIK  (AKADEMİK YAZIM ATÖLYESİ)

15 Saat / 3 Hafta

KATILIM ŞARTLARI:

  • Niyet Mektubu
  • Öğrenci Belgesi veya Mezun Belgesi

NASIL KAYIT OLURUM?
1- Ön kayıt olmak için aşağıdaki linkteki bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Forma resmi adınız – soyadınız ve telefon numaranız yazılması kabul şartıdır.
2- Ön kayıt başvurusu kabul edilen adayların formda tarafımıza bildirilen telefon numarasına “Kaydınız kabul edilmiştir” mesajı gönderilecektir.
3- Kaydı kabul edilen adaylar ile oluşturulacak whatsapp gurubundan ders saatleri bilgileri  ve bağlantıları verilece

KAYIT OLMAK İÇİN TIKLA !
İrtibata Geçmek İçin:
Mail: ilsamiletisim@gmail.com
Tel: 0 536 798 99 42  (İLSAM İlahiyat Araştırmaları Direktörü M. Kadri DURMAZ)

AKADEMİ Okulu Katılım Belgesi  için Değerlendirme Kriterleri

1- Katılımcılar derslerin %70 ine katılmalıdır.
2- Katılımcılar eğitim sonuna kadar 1000- 1500 kelimelik Temel İslam Bilimleri alanında program koordinatörü ile belirledikleri bir konuda Araştırma Yazısı (Akademik kurallara uygun) hazırlamalıdır.
3- Katılımcılar hazırladıkları araştırma yazısını programın son haftasında sunum yapmaları gerekmektedir.
Not 1: AKADEMİ okulu programını başarıyla tamamlamak için 3 maddedeki şartların tamamı yerine getirilmelidir. Programı başarıyla tamamlayamayanlara herhangi bir belge verilmez, dilerlerse program tekrarı için yeniden başvuru yapabilirler

DERS DETAYLARI

  1. HAFTA
PROF. DR. HALİS ALBAYRAK-                           TEFSİR 2 ARALIK 18.00
İLSAM BAŞKANI AKIN KARADENİZ            TASAVVUF 2 ARALIK 20.00
2. HAFTA  
PROF. DR. HÜLYA ALPER                                       KELAM 7 ARALIK 18.00
PROF. DR. MUSTAFA ERTÜRK                           HADİS 7 ARALIK 20.00
DOÇ. DR. ADEM ARIKAN                                      MEZHEPLER TARİHİ 9 ARALIK  18.00
DOÇ. DR. ALİ DUMAN                                              İSLAM HUKUKU 9 ARALIK  20. 00
   
   
   
  1. HAFTA: AKADEMİK YAZIM EĞİTİMİ VE STAJER ÖDEVLERİ DEĞERLENDİRİLMESİ
AKADEMİK YAYINLAR HAKKINDA BİLGİLER VE MAKALE YAZIM EĞİTİMİ
STAJER ÖĞRENCİLERİN SUNUMLARI VE DEĞERLENDİRME

Akademik Danışman: Akademik makale önerileri, yönlendirmeler yapacak ve stajyerler ile online bir toplantıda buluşacaktır.
Program Koordinatörü: Stajyerlerle akademik araştırma, yazma, sunum becerilerini geliştirmek amacıyla program yapacaktır.
Program boyunca yapılacak akademik etkinlikler aşağıdaki gibidir:
1. Metodoloji Eğitimi: Programın üçüncü haftasında katılımcılara genel metodolojik eğitim verilecektir; Araştırma Yazısı bu eğitimde verilen bilgiler doğrultusunda analiz edilecektir. Verilen ilk eğitimin çıktısı olarak sunum yapılması istenecektir.
2. Makale: Program süresince her ders için bir makale önerisinde bulunulacak, bu makaleler verilecek ödev için kaynak niteliği taşıyacaktır.
4. Araştırma Yazısı (Research Paper): Stajın 1. Haftasında stajyerden özgün bir araştırma yazısı belirlemesi istenecektir. Eğitimin son haftası netleştirdiği konuda  özgün bir araştırma yazısı hazırlanacak. (Yazılar Turnitin programında intihal açısından incelenecek)
5. Sunum: Dönem sonunda stajyerin seçtiği konu çerçevesinde hazırlayacağı araştırma yazısının  PPT sunumu gerçekleştirilecek. Sunumlar staj sonunda belirlenen tarihte online olarak yapılacaktır

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün