Faaliyetler

Ankara “MEVLİD KANDİLİ ÖZEL PROGRAMI”

Ankara “MEVLİD KANDİLİ ÖZEL PROGRAMI”, TÜDEF (Tüm Din Eğitimcileri Federasyonu) Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mustafa Ragıp Gökmen’in “PEYGAMBER EFENDİMİZ’İN SABRI ve MÜCADELE AZMİ” konulu konferansı ve halkımızın yoğun bir katılımı ile 2 Aralık 2017 Cumartesi akşamı Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Sunuculuğunu Harun Reşit YEL’in yaptığı programımız İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Ankara Merkez Sanayi Camii İmam-Hatibi Lütfi DOĞAN hocamızın okuduğu Kur’ân tilaveti ve 7. sınıf öğrencilerimizden Kadircan BOLAT’ın tilavet edilen ayetlerin meallerini sunumuyla program içeriğine geçildi.

Program içeriğinde ilk olarak, 11. Sınıf Öğrencilerimizden Rıdvan ÖZER, Onursal Başkanımız Sayın Muhammet İlyas BOZKURT Beyin “HATIRLATMAK GEREKİR’’ adlı şiirini seslendirdi.

Onursal Başkanımız’ın şiiri seslendirildikten sonra “Kardeşliği O’ndan Öğrendik” konulu sinevizyon gösterimimize geçildi.

İlköğretim öğrencilerimizin Kur’ân’dan usul ayetlerini Arapça orjinalleri ve Türkçe mealleri ile birlikte okumaları katılımcılar tarafından büyük bir ilgiyle alkış aldı. Programın ikinci şiir bölümünde ise; 7. sınıf  öğrencilerimizden Uğur DEMİRCİ, sözleri Dursun Ali Erzincanlı’ya ait olan “Kırk Yaşındasın” adlı şiirini seslendirdi.

Programımız, “MEVLİD KANDİLİ ÖZEL PROGRAMI” Ana Sponsorlarının öğrencilerimize göstermiş oldukları ödüllerini ve hediyelerini takdim etmeleri ile son buldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × two =

*

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün