FaaliyetlerKonferansPanel

İLSAM PORF. DR. SÖNMEZ KUTLU’YU BURSA’DA SEVENLERİ İLE BULUŞTURDU

Bursa İLSAM’ın organizasyonuyla düzenlenen ve Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Mezhepler Tarihi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sönmez KUTLU’nun “TÜRK TOPLUMLARINDA DİNDARLIĞIN ÜÇ KURUCU UNSURU: HANEFİLİK-MÂTURİDİLİK-YESEVİLİK” konulu konferansı ile iştirak ettiği programımız halkımızın geniş katılımı ile 20 Aralık 2019 Cuma akşamı Bursa Ördekli Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Sunuculuğunu Şerife YILDIZ’ın yaptığı programımız İstiklal Marşı ile başladı.

İstiklal Marşı’nın akabinde İLSAM Başkanı Akın KARADENİZ programımızın açılış konuşmasını yaptı.

Açılış konuşmasından sonra Şehreküstü Camii Müezzini Yunus DERDİYOK Kur’ân-ı Kerîm tilavetini icra etti, 9. Sınıf Öğrencilerimizden Muhammet SEVİNÇ ise okunan Kur’ân’ın Türkçe anlamını aktardı.

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Prof. Dr. Sönmez KUTLU Hocamız “TÜRK TOPLUMLARINDA DİNDARLIĞIN ÜÇ KURUCU UNSURU: HANEFİLİK MÂTURİDiLİK-YESEVİLİK”  konulu konferansını gerçekleştirdi. Konferans sonunda Prof. Dr. Sönmez KUTLU katılımcıların sorularına cevap verdi.

Programımızın sonunda İLSAM Başkanı Akın KARADENİZ, Prof. Dr. Sönmez KUTLU Hocamıza Kaligrafi uzmanı bir üyemiz tarafından hazırlanan Göktürkçe “TÜRK” ve Hilal ve Yıldız içerisinde Kültigin yazıtlarından bir bölümün yazılı olduğu tabloyu takdim etti.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × 4 =

*

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün