Akademi Okulu

İLSAM Akademi Okulu hız kesmeden devam ediyor.

İlahiyat İlimleri Araştırma Merkezi (İLSAM)’nin lisans ve yüksek lisans İlahiyat öğrencisi yetiştirmek amacıyla başlattığı “İLSAM AKADEMİ OKULU” seminerlerinin bu haftaki konuğu Bursa İl Müftümüz ve Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Mehmet Emin Ay’dı. Program 20.11.2013 tarihinde Çarşamba akşamı “Ördekli Kültür Merkezinde” yapıldı. Seminere lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katılımıyla güzel bir akşam yaşandı.

Bu hafta Prof. Dr. Mehmet Emin Ay hocamız “Kur’an’da Gençler ve Gençlik Değerleri” konulu sunumunu gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Mehmet Emin Ay “Habil ile Kabil, Hz. Yusuf, Hz. Musa, Hz. Meryem” gibi Kur’an’da adı geçen gençlere dikkat çekti. Kur’an’daki gençlerin günümüzün gençlerine çok önemli mesajlar verdiğini açıkladı. Allah’a duayı elden bırakmamak, Allah’a kulluk bilincine sahip olmak, alçakgönüllü olmak, büyüklere karşı saygılı olmak, centilmen olmak, iffet ve hayâ sahibi olmak, nefsin arzularına karşı direnmek, sabırlı ve sebatkâr olmak gibi gençlik değerlerini Kur’an’daki gençlerden öğrenebileceğimizi vurguladı.

Prof. Dr. Mehmet Emin Ay hocamızın konuşmalarından sonra akademisyen adaylarının sorularını cevaplandırdı.

Programın sonunda İLSAM Genel Koordinatörümüz Sayın Yıldırım Deniz Bey Sayın Ay’a Plaket takdimin de bulundu. Yine son sınıf öğrencilerimizden Sedat Durgut seminere katılan arkadaşlarını temsilen Sayın Ay’a çiçek hediye etti.

Prof. Dr. Mehmet Emin Ay hocamız salondan ayrılmadan önce akademisyen adaylarıyla bir hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

İlgili Makaleler

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün