Akademi OkuluFaaliyetler

İLSAM AKADEMİ – TÜRK İSLAM DÜNYASI AKADEMİ OKULU

TÜRK İSLAM DÜNYASI AKADEMİ OKULU

TÜRK İSLAM DÜNYASI AKADEMİ OKULU

 İLSAM tarafından 1-15 Eylül’de düzenlenecek  Akademi Okulu Programı başta ilahiyat olmak üzere ilgili sosyal bilim alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini sürdüren ve ilahiyat çalışmalarına ilgi duyan kişilerin katılımıyla gerçekleşecektir.

İLSAM “TÜRK İSLAM DÜNYASI AKADEMİ OKULU” konulu eğitim programını başarıyla tamamlayan kişilere İLSAM onaylı akademi okulu katılım belgesi verilecektir.

Online Akademi Okulu programının yürütülmesinde Google Drive, G-Mail ve Zoom programları kullanımı gereklidir. Katılımcılar ve sorumlu arasındaki iletişim e-posta kanalıyla sağlanacak ve herhangi bir uzlaşmazlıkta yazılı metinler üzerinden değerlendirme yapılacaktır.

EĞİTİM KAPSAMI VE HEDEFLER

Düzenlenecek eğitim ve atölye programında; Türk- İslam Sentezi, Türk Dünyası ve Ebu Hanife, Türk Dünyasının Çağdaş Dini Yapısı, Türk Dünyası Dini Tarihi Mirası, Türk Dünyasında Radikal Dini Hareketler, Maturidilik’in Türk Dünyası Medeniyet Arayışlarına Katkısı, Selefilik, Türkistan-Türkiye İrtibatının Kültürel Sürekliğinde  Ahmet Yesevi ve Yunus Emre, Maturidi ve Kadın gibi birçok konu farklı açılardan ve geniş bir perspektiften ele alınacaktır. Bu bağlamdan hareketle Türk-İslam dünyasının bugünü ve geleceğine dair ilahiyat ilimleri çerçevesinden bir projeksiyon tutulması amaçlanmaktadır.

Eğitim programı 1-15 Eylül tarihlerinde yapılacak olan online dersler ile gerçekleştirilecektir. Yapılacak olan derslerin başlıkları ve tarih ve saatleri program koordinatörü tarafından katılımcılara iletilecektir. 

Eğitim programının ikinci aşaması, Haziran ayı içerisinde, İLSAM Genel Merkezi’nde yüz yüze toplantılar şeklinde gerçekleştirilecektir. Bu aşamada katılımcılardan programda işlenen dersler bağlamında en az 1500 kelimeden oluşacak bir makale yazmaları istenecektir. Katılımcılar konuların belirlenmesi, akademik yazım ve süreç içerisinde karşılaşılan problemlerle ilgili İLSAM ekibi tarafından yapılacak olan görüşmeler ve akademik yazım dersleriyle desteklenecektir. Haziran ayı içerisinde yapılacak olan görüşme günleri ve saatleri katılımcılarla istişareli bir şekilde program koordinatörü tarafından Mayıs’ın son haftası planlanacaktır. İkinci aşamanın sonunda makalesini tamamlayan katılımcılardan sunumları alınacak ve başarılı olanlara katılım belgeleri takdim edilecektir.

DERS TARİHLERİ

1-15 EYLÜL 2023 (SEMİNERLER)

KATILIM ŞARTLARI:

Eğitim Programına katılmak isteyen adaylar aşağıda belirtilen şartları karşılamak zorundadır:

  • Herhangi bir Üniversite’de örgün lisans, tezli yüksek lisans yahut doktora öğrencisi olmak (Lisans, yüksek lisans yahut doktora mezunu olup akademik eğitimine ve kariyerine devam etmek isteyenler başvuruda bulunabilir)
  • Katılım formunu doldurmuş olmak
  • Öğrenci Belgesi veya Mezun Belgesi ibraz etmek

NASIL KAYIT OLURUM?
1- Ön kayıt olmak için aşağıdaki linkteki bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Forma resmi adınız – soyadınız ve telefon numaranız yazılması kabul şartıdır.
2- Ön kayıt başvurusu kabul edilen adayların formda tarafımıza bildirilen telefon numarasına “Kaydınız kabul edilmiştir” mesajı gönderilecektir.
3- Kaydı kabul edilen adaylar ile oluşturulacak Whatsapp gurubundan ders saatleri bilgileri ve bağlantıları verilecektir.

KAYIT OLMAK İÇİN TIKLA !
İrtibata Geçmek İçin:
Mail: ilsamiletisim@gmail.com
Tel: 0 536 798 99 42 (İLSAM Akademik Programlar Koordinatörü M. Kadri DURMAZ)

Akademi Okulu Katılım Belgesi İçin Değerlendirme Kriterleri:

  • Katılımcılar derslerin %70 ine katılmalıdır.

Not : Staj programını başarıyla tamamlamak için maddedeki şartların tamamı yerine getirilmelidir. Programı başarıyla tamamlayamayanlara herhangi bir belge verilmez, dilerlerse program tekrarı için yeniden başvuru yapabilirler.

BURAYA TIKLAYIP ÇIKAN FORMU DOLDURUN !

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen + ten =

*

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün