Akademi OkuluFaaliyetler

İLSAM AKADEMİ – “TÜRK TOPLUMUNDA DİNİN GELECEĞİ VAR MI?” AKADEMİ OKULU

"TÜRK TOPLUMUNDA DİNİN GELECEĞİ VAR MI?" AKADEMİ OKULU

“TÜRK TOPLUMUNDA DİNİN GELECEĞİ VAR MI?” AKADEMİ OKULU

 İLSAM tarafından 22-24 Şubat’ta düzenlenecek  Akademi Okulu Programı başta ilahiyat olmak üzere ilgili sosyal bilim alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini sürdüren ve ilahiyat çalışmalarına ilgi duyan kişilerin katılımıyla gerçekleşecektir.

İLSAM “”TÜRK TOPLUMUNDA DİNİN GELECEĞİ VAR MI?” AKADEMİ OKULU” konulu eğitim programını başarıyla tamamlayan kişilere İLSAM onaylı akademi okulu katılım belgesi verilecektir.

Akademi Okulu programının dersleri yüz yüze İLSAM Genel Merkezi’nde yapılacaktır. Katılım kontenjanı sınırlıdır. Katılımcılar ve sorumlu arasındaki iletişim e-posta ve telefon kanalıyla sağlanacak ve herhangi bir uzlaşmazlıkta yazılı metinler üzerinden değerlendirme yapılacaktır.

EĞİTİM KAPSAMI VE HEDEFLER

Düzenlenecek eğitim programında; günümüzde yaşanan gelişmeler ışığında Türk toplumunda gelecekte yaşanabilecek dini eğilimler, ortaya çıkabilecek sorunlar ve bu sorunların çözümlerine dair alanında uzman hocalarımızdan katılımcılara araştırma ufku oluşturulacak dersler yapılması hedeflenmektedir. Bu kapsamda eğitim sırasında Türkiye’de yaşanan sekülerleşme, İslam Sentezi, Türkiye’nin dini yapısı,  Türkiye’deki radikal dini hareketler, Selefilik, Ateist-Deist-Agnostik propaganda yöntemleri ve örgütlenmeleri, din eğitiminde yapılan hatalar ve temel ilkeler, dinde temsil sorunu, hadislerin dindeki konumu  gibi birçok konu farklı açılardan ve geniş bir perspektiften ele alınacaktır. Bu bağlamdan hareketle Türkiye’de dinin bugünü ve geleceğine dair ilahiyat ilimleri çerçevesinden bir projeksiyon tutulması amaçlanmaktadır.

Eğitim programı 22-24 Şubat tarihlerinde yapılacak olan yüz yüze dersler ile gerçekleştirilecektir. Yapılacak olan derslerin başlıkları ve tarih ve saatleri program koordinatörü tarafından katılımcılara iletilecektir. 

Eğitim programını tamamlayan ve sertifika almaya hak kazanan adaylar İLSAM Akademi bünyesinde , Nisan ayı itibariyle başlayacak olan ve İLSAM Genel Merkezi’nde yüz yüze toplantılar şeklinde gerçekleştirilen akademik yazım ve makale yazma eğiti, kritik analitik düşünme eğitimi, ilahiyat çalıştayları ve İLSAM stajları gibi eğitim programlarına katılmaya aday olurlar. Bu aşamada uygulama maksadıyla eğitimlerde işlenen dersler bağlamında en az 1500 kelimeden oluşacak bir makale yazmaları istenecektir. Katılımcılar konuların belirlenmesi, akademik yazım ve süreç içerisinde karşılaşılan problemlerle ilgili İLSAM ekibi tarafından yapılacak olan görüşmeler ve akademik yazım dersleriyle desteklenecektir. Nisan ayı içerisinde yapılacak olan görüşme günleri ve saatleri katılımcılarla istişareli bir şekilde program koordinatörü tarafından Şubat’ın son haftası ve Mart ayında yapılacak görüşmeler neticesinde planlanacaktır. 

Akademi okulu ve sertifika giderleri için katılımcılardan 200 TL sertifika gideri talep edilmektedir. Ödemeyi yapma durumu olmayan ancak katılmak isteyen adayların eğitim koordinatörü ile iletişime geçmesi durumunda yardımcı olunacaktır. 

DERS TARİHLERİ

22-24 ŞUBAT 2024 (SEMİNERLER)

KATILIM ŞARTLARI:

Eğitim Programına katılmak isteyen adaylar aşağıda belirtilen şartları karşılamak zorundadır:

  • Herhangi bir Üniversite’de örgün lisans, tezli yüksek lisans yahut doktora öğrencisi olmak (Lisans, yüksek lisans yahut doktora mezunu olup akademik eğitimine ve kariyerine devam etmek isteyenler başvuruda bulunabilir)
  • Katılım formunu doldurmuş olmak
  • Öğrenci Belgesi veya Mezun Belgesi ibraz etmek
  • Yüz yüze yapılacak derslere katılabilecek durumda olmak

NASIL KAYIT OLURUM?
1- Ön kayıt olmak için aşağıdaki linkteki bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Forma resmi adınız – soyadınız ve telefon numaranız yazılması kabul şartıdır.
2- Ön kayıt başvurusu kabul edilen adayların formda tarafımıza bildirilen telefon numarasına “Kaydınız kabul edilmiştir” mesajı gönderilecektir.
3- Kaydı kabul edilen adaylar ile oluşturulacak Whatsapp gurubundan ders saatleri bilgileri ve bağlantıları verilecektir.

KAYIT OLMAK İÇİN TIKLA !
İrtibata Geçmek İçin:
Mail: ilsamiletisim@gmail.com
Tel: 0 536 798 99 42 (İLSAM Akademik Programlar Koordinatörü M. Kadri DURMAZ)

Akademi Okulu Katılım Belgesi İçin Değerlendirme Kriterleri:

  • Katılımcılar derslerin %70 ine katılmalıdır.

Not : Eğitim programını başarıyla tamamlamak için maddedeki şartların tamamı yerine getirilmelidir. Programı başarıyla tamamlayamayanlara herhangi bir belge verilmez, dilerlerse program tekrarı için yeniden başvuru yapabilirler.

BURAYA TIKLAYIP ÇIKAN FORMU DOLDURUN !

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − 10 =

*

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün