Akademi Okulu

İLSAM Akademi Okulu’nun bu ayki konuğu Doç. Dr. Ahmet ALBAYRAK’tı.

İlahiyat İlimleri Araştırma Merkezi (İLSAM)’nin lisans ve yüksek lisans İlahiyat öğrencisi yetiştirmek amacıyla başlattığı“İLSAM AKADEMİ OKULU” seminerlerinin bu ayki konuğu Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Doç. Dr. Ahmet ALBAYRAK’tı. Program 11.12.2013 tarihli Çarşamba akşamı “Ördekli Kültür Merkezinde” yapıldı. Seminere lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katılımıyla güzel bir akşam yaşandı.

Doç. Dr. Ahmet Albayrak hocamız “Akademisyen Olmanın Dinamikleri” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Doç. Dr. Ahmet Albayrak ; “Konuşmasını Lisansüstü Çalışmalara Hazırlık ve Lisansüstü Çalışmalarda Yetkinlik Kazanabilme olarak iki bölüme ayırdı. Lisansüstü Çalışmalara Hazırlık bölümünde; yönelme sebepleri, karar safhası, belirlenen alanı tanımla konularına değindi. Lisansüstü Çalışmalarda Yetkinlik Kazanabilme bölümünde ise; giriş, pratik donanım, dokümantasyon donanımı, kültürel donanım, meslekî donanım, ahlâkî donanım, yaşamsal destek gibi konuları akademisyen adaylarına aktardı.

Doç. Dr. Ahmet Albayrak hocamızın konuşmalarından sonra akademisyen adaylarının sorularıyla devam etti.

Programın sonlarına doğru İLSAM Genel Koordinatörümüz Sayın Yıldırım Deniz Bey Sayın Albayrak’a Plaket takdimin de bulundu.

Yine üçüncü sınıf öğrencilerimizden İbrahim Aslan’ın Sayın Albarak’a çiçek hediyesiyle program sona erdi.

Programdan sonra İLSAM Genel Koordinatörümüz Sayın Yıldırım Deniz Bey ve Muhammet Aydoğan Bey, Sayın Albayrak ile hasbihalde bulundu.

İlgili Makaleler

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün