Çanakkale 2019

KONYA İLSAM “ÇANAKKALE RÛHU VE MEDENİYETİMİZ” ÖZEL PROGRAMI

KONYA İLSAM’ın organizasyonuyla düzenlenen ve İLSAM Yönetim Kurulu Üyesi Enes AÇIK’ın “ÇANAKKALE RÛHU VE MEDENİYETİMİZ” konulu konferansı ile iştirak ettiği Çanakkale Şehitlerini Anma Gecesi programımız 23 Mart 2019 Cumartesi akşamı Necmettin Erbakan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi konferans salonunda gerçekleşti.Sunuculuğunu Mirhaç GÜNDEM’in yaptığı programımız İmam-hatip Lisesi 11.sınıf öğrencisi Mustafa Halim ÖZCAN’nın Kur’an tilaveti ile başladı. Okunan Kur’an’ın Türkçe anlamını ise öğrencilerimizden Emre SEVİNÇ aktardı.

Konya İl Başkanımız Bünyamin BOZKURT, açılış konuşmasını yaptı. Sonrasında Üniversite 3. sınıf öğrencilerimizden Eyüp GÜRBÜZ, Onursal Başkanımız M. İlyas Bozkurt’un kaleme aldığı “Cihat Türküsü” adlı şiirini seslendirdi.

Programımız Çanakkale Geçilmez konulu sinevizyon gösterisi ve İLSAM Yönetim Kurulu Üyesi Enes AÇIK’ın konferansı ile devam etti. Ardından Üniversite öğrencilerimiz aziz şeitlerimizin anısına ‘içtima’ alıp, istiklal marşımızı seslendirdiler.

Ozan Yusuf Alper Güllü’nün konseriyle bütün salon coşku dolu dakikalar yaşadı. Son olarak Konya İl Başkanımız Bünyamin BOZKURT, NEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Topluluğu başkanı’na,  İLSAM Yönetim Kurulu Üyesi Enes AÇIK’da Ozan Yusuf Alper GÜLLÜ’ye plaket takdim ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen − 3 =

*

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün