KonferansÖne Çıkanlar

2017 YILI İLSAM KUTLU DOĞUM ÖZEL PROGRAMI

Prof. Dr. Hasan ONAT Hocamızın anlatımıyla “HZ. MUHAMMED’İ DOĞRU ANLAMAK” konulu konferans TÜDEF’in ve İLSAM’ın ev sahipliğinde 21Nisan 2017 Cuma günü Saat 20.00’de halkımızın coşkulu ve geniş bir katılımı ile Bursa Ördekli Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Program sunucusu Nurullah ÖNDER programın içeriği ile ilgili bilgi vererek programın açılışını yaptı ve akabinde konuklarımızı İstiklal Marşını okumaya davet etti.

Programımızın açılış Kur’ân’ının Arapça lafzını okuyan Fatih Sultan Mehmet Emniyet Müdürlüğü Mescidi İmam-Hatibi Muhammed Said CENGİZ dinleyicilere Kur’ân ziyafeti sundu. Okunan Kur’ân’ın Türkçe mealini ise 8. Sınıf Öğrencilerimizden Muhammet Fatih TOZANLI kardeşimiz aktardı.

Programımızın Açılış Konuşmalarını TÜDEF (Tüm Din Eğitimcileri Federasyonu) Genel Başkanı Sayın Akın KARADENİZ yaptı.

İlköğretim öğrencilerimizin Kur’ân’dan usul ayetlerini Arapça orjinalleri ve Türkçe mealleri ile birlikte okumaları katılımcılar tarafından büyük alkış aldı.

8. Sınıf öğrencilerimizden Yusuf Şahin KARAGÖZ’ün “SANA GÜL DİYORLAR EY RESÛL’’ adlı şiirini kendine özgü yorumu ile seslendirmesi konuklarımızı hem düşündürdü, hem hüzünlendirdi.

Prof. Dr. Hasan ONAT Hocamız “HZ. MUHAMMED’İ DOĞRU ANLAMAK” konulu konferansı ile katılımcılara Hz. Peygamber’i doğru anlamanın metotlarını ve Hz. Peygamber’i günümüze taşımanın önemini akla, bilime ve adalete vurgu yaparak anlattı.

Konferansın akabinde TÜDEF Genel Başkanı Sayın Akın KARADENİZ İLSAM’ın günün anısına özel olarak olarak hazırlattığı Arapça, Göktürkçe ve Latin harfleriyle, 3 farklı alfabeyle “Mülk Allahındır.” yazılı bir tabloyu Prof. Dr. Hasan ONAT’a takdim etti.

TÜDEF ve İLSAM olarak Prof. Dr. Hasan ONAT Hocamıza konuklarımıza Kur’ân perspektifinden Hz. Peygamber’i anlattığı için teşekkür ediyor, değerli hocamıza hayırlı uzun ömürler diliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 + fifteen =

*

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün