KonferansÖne Çıkanlar

PROF. DR. MEHMET OKUYAN KONFERANSINDA MERİNOS KONGRE MERKEZİ KUR’ÂN SEVDALILARI İLE DOLDU TAŞTI

Prof. Dr. Mehmet OKUYAN Hocamızın “KUR’ÂN’IN İŞLEVLERİ ve SORUMLULUKLARIMIZ” konulu konferansı İLSAM’ın ve TÜDEF’in ev sahipliğinde 10 Mart 2017 Cuma akşamı Bursalıların muhteşem coşkusu ve geniş katılımı ile Merinos Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Salon Kur’ân sevdalıları ile hınca hınç doldu, birçok kişi üç buçuk saatlik programı ayakta takip etti. 

Program sunucusu Yusuf Alper GÜLLÜ programın içeriği ile ilgili bilgi vererek programın açılışını yaptı ve akabinde konuklarımızı İstiklal Marşını okumaya davet etti.

Programımızın açılış Kur’ân’ının Arapça lafzını okuyan İsmail Hakkı Kur’ân Kursu Öğrencilerimizden Alper ÜSKÜPLÜ katılımcılara adeta Kur’ân ziyafeti verdi. Okunan Kur’ân’ın Türkçe mealini ise İsmail Hakkı Kur’ân Kursu Öğrencilerimizden Ekrem Bahadır SAVAŞ kardeşimiz aktardı.

Tüm Din Eğitimcileri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Akın KARADENİZ ise programın açılış konuşmalarını yaptı. 

Bursa’mızın farklı farklı ilk ve ortaöğretim okullarında okuyan bir grup öğrencimizin gecenin konusu ile ilgili Kur’ân’dan seçilmiş muhkem ayetlerini Arapça orjinalleri ve Türkçe mealleri ile birlikte ezberden okumaları katılımcılar tarafından büyük teveccüh gördü. Konferans öncesinde gösterimi yapılan Kur’ân ile ilgili çekilmiş “Okuduk mu?” isimli 5 dakikalık kısa video film salondakileri düşüncelere sevketti. 

Prof. Dr. Mehmet OKUYAN Hocamız “KUR’ÂN’IN İŞLEVLERİ ve SORUMLULUKLARIMIZ” konulu konferansını verirdi. Konferans süresince Prof. Dr. Mehmet OKUYAN birçok konuya değindi ve onlarca ayeti katılımcılara aktardı.

Konferansın akabinde İnegöl Müftümüz Sayın Kazım GÜZEL İLSAM’ın günün anısına Prof. Dr. Mehmet OKUYAN’a Kaligrafi uzmanı bir üyemiz tarafından hazırlanan Tâhâ Sûresi 114. (yüzondördüncü) Ayet-i Kerimesinde geçen “Rabbim ilmimi artır” ifadesinin Türk Kaligrafi sanatı ile yazılmış bir tabloyu takdim etti. İLSAM ve TÜDEF olarak Prof. Dr. Mehmet OKUYAN Hocamıza o güzel ve coşkulu üslubuyla Kur’ân’ın rahmet ayetleri ile Bursalıları buluşturarak tefekkür ve tezekkür dolu bir geceyi bizlere yaşattığı için şükranlarımızı sunuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 4 =

*

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün