FaaliyetlerGenelKonferansÖne Çıkanlar

PROF. DR. BAYRAKTAR BAYRAKLI İLE KUTLU DOĞUM ÖZEL PROGRAMI – 2016

????????????????????????????????????
Prof. Dr. Bayraktar BAYRAKLI Hocamızın anlatımıyla “KUR’ÂN’DA HZ. PEYGAMBER” konulu konferans İLSAM’ın ev sahipliğinde 30 Nisan 2016 Cumartesi günü Saat 20.00’de halkımızın coşkulu ve geniş bir katılımı ile Bursa Ördekli Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Program sunucusu Yusuf Alper GÜLLÜ programın içeriği ile ilgili bilgi vererek programın açılışını yaptı ve akabinde konuklarımızı İstiklal Marşını okumak üzere ayağa davet etti.

İLSAM KUTLU DOĞUM 2016 (3)

İstiklal Marşının hemen akabinde ülkemizin önemli kurra hafızlarından ve kârilerinden olan Ayhan POLAT katılımcılara Kur’ân ziyafeti verdi.

Kur’ân tilavetinden sonra TÜDEF (Tüm Din Eğitimcileri Federasyonu Genel Başkanı) ve İLSAM Başkan Vekili Akın KARADENİZ programın açılış konuşmasını yaptı.

İlköğretim öğrencilerimizin Kur’ân’dan usul ayetlerini Arapça orijinalleri ve Türkçe mealleri ile birlikte okumaları katılımcılar tarafından büyük alkış aldı.

Yine ilköğretim öğrencilerimizden Ayşe Nazlı YENİ’nin Onursal Başkanımız Muhammed İlyas BOZKURT’un “KELEBEK ETKİSİ” adlı şiirini coşkulu bir şekilde kendine özgü yorumu ile seslendirmesi konuklarımızı mest etti.

Programın finali Prof. Dr. Bayraktar BAYRAKLI’nın “KUR’ÂN’DA HZ. PEYGAMBER” konulu konferansı ile gerçekleştirildi.  Prof. Dr. Bayraktar BAYRAKLI konferansında, Hz. Peygamber’in tabiat, insan ve Kur’ân kitabını okumakla emrolunduğunu ve bu emri de hassasiyetle yerine getirdiğini beyan ettikten sonra, sünnete ittiba etmenin tabiat, insan ve Kur’ân kitabını okumak olduğunu ifade etti. Arıca Prof. Dr. BAYRAKLI “Hz. Peygamber Allah’ın vahyine uymakla emrolunmuş ve hayatı boyunca da bunu hayatına tatbik etmenin gayreti içerisinde olmuştur. Dolayısıyla vahye uymak, Kur’ân’ı hayatına tatbik etmek en büyük sünnettir.” ifadelerine yer verdi. Prof. Dr. BAYRAKLI Hz. Peygamber’in Kur’ân’a bağlılığını, siyasi ahlakını, hukuk ahlakını ve eğitim ahlakını onlarca ayet okuyarak anlattı ve konuklarımıza adeta Kur’ân’da Hz. Peygamber yolculuğu yaptırdı.

İLSAM olarak Prof. Dr. Bayraktar BAYRAKLI’ya o güzel ve coşkulu üslubuyla konuklarımıza Kur’ân perspektifinden Hz. Peygamber’i anlattığı için teşekür ediyor, değerli hocamıza hayırlı uzun ömürler diliyoruz.

Konferansın akabinde Osmangazi ilçe müftümüz Sayın Cahit ÇETİN İLSAM’ın günün anısına özel olarak olarak yaptırdığı bir tabloyu Prof. Dr. Bayraktar BAYRAKLI’ya takdim etti.

İlgili Makaleler

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün