FaaliyetlerKonferansÖne Çıkanlar

İLSAM 15 TEMMUZ “İSLÂM ve DEMOKRASİ” ÖZEL PROGRAMIMIZ PROF. DR. ŞABAN ALİ DÜZGÜN’ÜN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ

İLSAM 15 Temmuz İslâm ve Demokrasi Özel Programımız Prof. Dr. Şaban Ali DÜZGÜN Hocamızın İSLÂM ve DEMOKRATİK KÜLTÜRÜN İMKÂNI konulu konferansı ile 24 Aralık 2016 Cumartesi günü Saat 20.00’de Bursalıların coşkulu ve geniş bir katılımı ile Bursa Merinos Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. 

Program sunucusu Yusuf Alper GÜLLÜ programın içeriği ile ilgili bilgi vererek programın açılışını yaptı ve akabinde konuklarımızı İstiklal Marşını okumaya davet etti.

İstiklal Marşının hemen akabinde Bursamızın önemli kurra hafızlarından ve kârilerinden Orhan Camii İmam Hatibi Orhan DEMİRASLAN katılımcılara Kur’ân ziyafeti verdi. 

Program açılış Konuşmalarını İLSAM Başkanvekili Sayın Akın KARADENİZ yaptı.

dursun-ali-erzinli

Programda sinevizyon olarak gösterimi yapılan Dursun Ali ERZİNCANLI’nın kahraman şehidimiz Ömer HALİSDEMİR için yazdığı “30 Kuş” şiirinin video klibi katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

11.Sınıf Öğrencilerimizden Sabri YILDIZ’ın Onursal Başkanımız Muhammed İlyas BOZKURT’un “CİHAD TÜRKÜSÜ’’ adlı şiirini coşkulu bir şekilde seslendirmesi konuklarımızı mest etti. 

Programın devamında Prof. Dr. Şaban Ali DÜZGÜN, güzel ve coşkulu üslubuyla “İSLÂM ve DEMOKRATİK KÜLTÜRÜN İMKÂNI” konulu bir konferans gerçekleştirdi.

ilsam-islam-ve-demokrasi-ozel-programi-20

Konferansın akabinde TESİAD Başkanvekili Sayın Yakup ÖZTÜRK İLSAM’ın günün anısına özel olarak hazırlattırdığı bir tabloyu Prof. Dr. Şaban Ali DÜZGÜN’e takdim etti.

Programın bitiminde Prof. Dr. Şaban Ali DÜZGÜN konuklarımıza kitaplarını imzaladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten + nineteen =

*

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün