Öne Çıkanlar

M.İlyas BOZKURT’tan Milli Birlik Mesajı

Bursa’da 15 Temmuz Demokrasi meydanında halka seslenen TESİAD Genel Başkanı ve İLSAM Onursal Başkanı M.İlyas BOZKURT konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

BOZKURT’un açıklamaları şu şekilde;

“Türkiye’nin atlatmış olduğu aslında bir darbe değil, bir hain isyan. Ordu içerisinde bir cuntanın isyanı. Evvela şunun altını çizmek istiyorum; Türk Ordusunun gerçek askerleri de Türk Polisi de Türk Milleti de bu isyanın, bu kalkışmanın karşısında durmuştur. Türk askeri ile ihanet edenleri birbirinden mutlaka ayırmamız lazım. İkincisi ihanet eden kesim Paralel çete dediğimiz ve kökü dışarda olan, bizim yirmi yıldır anlattığımız ama malesef insanların biraz geç anladığı bu tehlikeli grubun yapmış olduğu bir hamledir. Bu bize gösterdi ki; biz milli değerlerimize dönmeliyiz, manevi değerlerimize dönmeliyiz ister Türk ister Kürt ister Çerkez, ister sünni ister alevi dinine inancına mezhebine bakmazsızın bütün insanlarımızı kucaklamalıyız, bütün vatandaşlarımızla kardeş olmayı bilmeliyiz.Bu olay bir kez daha bunu gösterdi. Şu andaki atmosfer de hep beraber bir milli birliğin oluştuğunu gösteriyor. Öyleyse bundan sonraki politikalarda ülkeyi idare edenlerin ister iktidar ister muhalefet olsun bu esaslara dikkat etmesi gerekir diye düşünüyorum.

Sorulan soru üzerine ABD’nin ve Batı’nın darbe girşiminden sonraki tutumunu değerlendiren TESİAD Genel Başkanı M.İlyas BOZKURT sözlerine şöyle devam etti;

“ABD tabiki diplomatik bir dille bunlarla bir alakamız yok diyecek ama Türkiye’de özellikle ABD’nin izni olmadan bir darbeye kalkışmak mümkün değil. O nedenle bu meselenin Cemaat adı altında örgütlenen paralel bir çetenin işi olmasından öte arkasındaki destekçilerinin devletlerin de iyi görünmesi lazım ona göre dış politikaya da ayar verilmesi lazım”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve + three =

*

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün