GenelPanel

İLSAM’DAN “İSLÂM ve DEMOKRASİ” PANELİ

İlahiyat İlimleri Araştırma Merkezi (İLSAM) ve Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin ortaklaşa düzenlediği, 8 Ekim 2016 Cumartesi akşamı Konya Zindankale Kültür Merkezinde öğrencilerimizin ve halkımızın yoğun katılımı ile gerçekleştirilen panelde, son günlerin en güncel konusu olan “İSLÂM ve DEMOKRASİ” konusu ele alındı.

İlahiyat İlimleri Araştırma Merkezi (İLSAM) ve Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ortaklaşa organize ettiği panel, Ana Sponsor TESİAD ve Altın Sponsor ENKA SÜT’ün katkılarıyla gerçekleştirildi.

İLSAM Genel Başkanı ve İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Mustafa YILDIRIM’ın moderatörlüğünde yapılan panelin konuşmacıları ise Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Ramazan ALTINTAŞ, Necmettin Erbakan Üniversitesi İslam Mezhepleri Tarihi Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Sıddık KORKMAZ ve Çorum Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kelam Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Mehmet EVKURAN oldu.

Konya Zindankale Kültür Merkezi’nde düzenlenen panele TÜDEF Genel Başkanı Akın KARADENİZ, Meram İlçe Müftüsü Sabri KÜTÜKÇÜ, Karatay İlçe Müftüsü H. Hüseyin ARSLANTÜRK ve Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi’nden birçok Öğretim Üyesi konuk olarak katıldı.

4

Programın açılışında İstiklal Marşı’nın ardından Konya Aliya İzzet Begoviç Camii İmam Hatibi  Hafız Rahim VARIŞ hocamız dinleyicilerimize Kur’ân ziyafeti verdi.

5

Panelin açılış konuşmasını TÜDEF Genel Başkanı Akın KARADENİZ gerçekleştirildi.

6

Panelin moderatörlüğünü İLSAM Genel Başkanı ve İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Mustafa YILDIRIM yaptı.

7

Panelin ilk konuşmasında Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Ramazan ALTINTAŞ “Dini Kimliğin İnşasında Cemaatlerin Rolü” konulu bir sunum gerçekleştirildi.

8

Panelin ikinci konuşmasında Necmettin Erbakan Üniversitesi İslam Mezhepleri Tarihi Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Sıddık KORKMAZ  “İslâm ve Müslümanların Siyaset Kültürü” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

9

Panelin son konuşmasında ise Çorum Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kelam Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Mehmet EVKURAN “15 Temmuz Sonrası Din-Devlet-Toplum İlişkileri” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Panel sonunda konuşmacılara plaket takdimi gerçekleştirildi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 + 5 =

*

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün